Cuma, 26 Aralık 2014 21:06

'MUAMMER SUN' HOCAMIZ VE BORA ARKADAŞIMIZI ZİYARET...

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

İzmir Bölge Şube yöneticilerimiz ve MYK Üyemiz 'Muammer Sun' hocamız ve Bora arkadaşımızı ziyaret ettiler.

Kültür Sanat Sen İzmir şubesine teşekür ediyoruz.

BİRİMİZ HEPİMİZ HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN!

Değerli basın mensubu arkadaşlar,

Sanatçılar olarak,çıkar ilişkilerinin baş tacı edildiği, uzmanlığın, bilginin, deneyim ve donanımın hiçe sayıldığı, sanatın içine tükürüldüğü, sanatçıya neredeyse ahlaksız gözüyle bakıldığı en şansız, en tehlikeli dönemleri yaşıyoruz.

Bugün ülkemizde onurlu, ilkeli duruşunu koruyabilen,Cumhuriyetin yarattığı çağdaş değerlere sahip çıkmayı sürdürebilen aydınlarımız, sanatçılarımız her zamankinden daha değerli. Her gün yeni bir görevden alma, baskı, sansür, yasaklama kararı duyuyoruz. İşte bu ortamda sanatçılarımızın erdemli duruşunu koruyabilmeleri de çok zor…

Bestecimiz, müzik eğitmenimiz, klasik müziğimizin duayenlerinden Muammer Sun Hocamız, yaşamı boyunca haksızlıklara karşı çıkmayı, mağdurun yanında durmayı, sanatçı onuruyla topluma örnek olmayı misyon edinmiş, erdemli duruşunu koruyabimiş bu ender sanatçılarımızdan.
Bakanlık Senfoni orkestrasının yıllık programından Fazıl Say’ın eserlerini çıkarıp yerine Muammer Sun’unkileri koymak istediğinde tam bir dayanışma örneği sergiledi, eserlerinin çalınmasına izin vermedi.
’’Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için’’ dedi, Fazıl Say’a destek oldu.
Bakanlık tüm ödenekli kurumları bitirmenin, sanat alanlarını kurutmanın yasasını ;TÜSAK tuzağını kurdu. Muammer Sun Hocamız tuzakla savaşmayı görev bildi;bayrak açtı, hepimize önder oldu. Ona minnetimiz sonsuz!
Bugün ustamıza saygımızı sunmak, teşekkür etmek, elini öpmek için Kültür Sanat Sen olarak buradayız.İzmir’den, İstanbul’dan yöneticilerimizle birlikte kendisinden feyz almaya,
önünde eğilmeye geldik.

Ayrıca bugün bir amacımız da turne dönüşü trafik kazası geçiren, 4 aydır hastanelerde tedavi gören İzmir balesi dansçılarından Bora ACAR ZÖNGÜR arkadaşımızı Gata’da ziyaret etmek, moral vermek, tüm sanatçı üyelerimizin iyilik dileklerini iletmek.
Bora arkadaşımızın tekrar dans edebilmesi en büyük isteğimiz…İyilik müjdesini vasıtanızla verebilmeyi diliyoruz.

Değerli arkadaşlar, mağara duvarlarına resim çizen insanoğlu en ilkel çağdan beri sanat yapabilmenin yolunu bulduysa bugünkü engelleyici zihniyetle savaşmayı da başaracaktır. Bunu tek yürek, tek ses olup kenetlenerek başaracağız.
Bugün bir ustamızın ışığıyla aydınlanmaya, bir sanatçımızın elini tutup ona güç vermeye geldik.
Baskılar bizi her zamankinden daha çok kenetledi.
Şimdi tek ses olarak bağırıyoruz: Özgür ve özerk sanat ülkemizin hakkıdır. Bu haktan ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ.

Okunma 2851 defa Son Düzenlenme Cuma, 26 Aralık 2014 21:22